Pano-Kart Temizliği

TEMIZLIK

– Temizlik hizmetleri kapsamında makinalarınıza ait PLC ve Sürücülerinin fan ve kart temizliği yapılmaktadır.

– Makinanızın üzerinde ki tüm PLC ve I/O kartları yerlerinden sökülerek kimyasal bir solüsyon ile temizliği yapılmaktadır.

– Tüm temizlik işlemleri sonunda elektrik panosu üzerinde ki fanlarında hava ile temizliği yapılarak pano içerisine hava akışının kolaylaşması sağlanmaktadır.

NEDEN TEMIZLIK YAPTIRMALIYIZ ?

– Fabrikanızda ki çalışma ortamları tozlu veya yağlı olmasından dolayı elektronik kartların arızalanma süreleri kısalmaktadır. Firmamızın yaptığı periyodik temizlik ile bu arızalanma süreleri  uzatılmaktadır.

– Sürücülerin fanları da temizlenerek sürücü içerisinde ki soğutma akışını sağlayan havanın geçişi kolaylaştırılmış olur.

RISK ANALIZI

– Program yedekleri alınan veya bakım anlaşması yapılan firmalarda ki tüm makinaların risk analizi raporu hazırlanmaktadır.

– Risk analizi raporunda makina makina pano içerisinde bulunan PLC , Operatör Panel ve Sürücülerin kodları çıkarılmaktadır.

– Çıkarılan kodların üretim durumları ile ilgili rapor hazırlanmaktadır. Bu rapor ile makinalarınızda bulunan üretimi ve satışı durdurulan ürünlerin çizelgesi sunulmaktadır.

– Hazırlanan risk analizinin diğer bir özelliği de fabrikanızda bulunan tüm PLC , Operatör Panel ve Sürücülerin kodlarıyla birlikte görebilirsiniz.